Geçmiş Etkinlikler
Çağlar Boyunca Anadolu’da Hayırsevelik

Birinci Uluslararası Suna ve İnan Kıraç Akdeniz Medeniyetleri Sempozyumu, AKMED, ANAMED ve GABAM tarafından Vehbi Koç Vakfı’nın 50. yılı şerefine düzenlendi.

Devamını Oku
26
Mart 2019, Salı
Konum: Koç Üniversitesi AKMED Konferans Salonu
12. AIECM3 Uluslararası Orta Çağ ve Modern Çağ Akdeniz Dünyası Seramik Kongresi

12. AIECM3 Uluslararası Orta Çağ ve Modern Dönem Akdeniz Seramikleri Kongresi, 21 ila 27 Ekim 2018 tarihleri arasında Atina, Yunanistan’da düzenlendi.

Devamını Oku
21
Ekim 2018, Pazar
Konum: Atina, Yunanistan
Bizans Epigrafisi Yaz Programı

Bizans Epigrafisinde Yaz Programı, Bizans epigrafik kültürü üzerine çalışan uluslararası ve Türk akademisyenler arasında işbirliği ile fikir alışverişini geliştirmeye yönelik interaktif bir akademik platform olarak planlandı.

Devamını Oku
03
Eylül 2018, Pazartesi
Konum: Koç Üniversitesi
Türkiye – Yunanistan Bizans Arkeolojisi Atölyesi

GABAM, Girit’teki Akdeniz Araştırmaları Enstitüsü (FORTH) ile ortaklaşa olarak 8 ila 9 Eylül 2017’de Antalya’da, Türkiye ve Yunanistan’dan Bizans arkeologlarını bir araya getiren iki günlük bir atölye çalışması düzenledi.

Devamını Oku
08
Eylül 2017, Cuma
Konum: Suna & İnan Kıraç Akdeniz Medeniyetleri Araştırma Merkezi
AKMED Yaz Okulu: Antik Çağ’dan Bizans Dönemi’ne Para Tarihi ve Numismatik

Koç Üniversitesi ile Suna & İnan Kıraç Akdeniz Medeniyetleri Araştırma Merkezi tarafından ortaklaşa düzenlenen Yaz Okulu, 3-14 Temmuz 2017 tarihleri arasında AKMED’te (Antalya) gerçekleşti.

Devamını Oku
03
Temmuz 2017, Pazartesi
Konum: AKMED
Eskiçağ ve Ortaçağ’da Byzantion – Konstantinopolis – İstanbul ve Yakın Çevresi

Koç Üniversitesi – Stavros Niarchos Vakfı Geç Antik Çağ ve Bizans Araştırmaları Merkezi ile İstanbul Üniversitesi Güneydoğu Avrupa Araştırmaları Merkezi’nin ortaklaşa düzenlediği seminer İstanbul Üniversitesi Edebiyat Fakültesi Genel Kitaplığı’nda gerçekleşti.

Devamını Oku
07
Aralık 2016, Çarşamba
Çağlar Boyunca İstanbul

ANAMED’in diğer iki yaz programı ile eşzamanlı olarak 2010’da başlayan Çağlar Boyunca İstanbul en son 2016’da düzenlendi.

Devamını Oku
19
Eylül 2016, Pazartesi
Konum: Koç Üniversitesi
Halki Kutsal Üçlüsünün Çevresi: Patrik II. Metrophanes Zamanında İstanbul Yunan Kütüphaneleri (16. Yüzyıl)

14-16 Ekim 2015 tarihlerinde İstanbul’da düzenlenen konferans, Bizans’ın düşmesinin ardından ilk iki yüzyılda Konstantinopolis ve çevresinde bulunan Yunan kütüphanelerinin kurulmasına ya da yeniden oluşturulmasına adanmıştır.

Devamını Oku
14
Ekim 2015, Çarşamba
Konum: ANAMED
Kapadokya Yaz Programı

Bu program, Bizans döneminde ve sonrasında Kapadokya’nın zengin sanatsal ve kültürel mirasını bir bağlama oturtmanın yollarını araştırmayı amaçlamaktadır.

Devamını Oku
14
Eylül 2015, Pazartesi
Konum: Koç Üniversitesi